Bio kompostovateľné tašky 300+150x550mm 10kg 50ks/blok

Kód: 948
Novinka
Neohodnoceno
152,07 Kč 182,49 Kč včetně DPH
Skladem (72 blok)
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Nabízíme 100% biologicky rozložitelné a 100% kompostovatelné produkty, které jsou vyrobeny z přírodních surovin v souladu s normou EN 13432. Jsou vyrobeny z bramborového škrobu, díky čemuž jsou pevné a odolné pytle. Rozkládají se 100%, čímž jsou šetrné k životnímu prostředí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozměr: 450x550(šířka x výška)

Balení: 50ks v bloku

Nosnost: 6kg na tašku

Produkty byly vyrobeny v souladu s certifikáty kompostovatelnosti OK Compost vydanými TÜV Austria, předním poskytovatelem testovacích, inspekčních a certifikačních služeb. Produkty, které prodáváme, neobsahují plasty a jsou vyrobeny ze 100% T Ü V certifikované suroviny na bázi PLA s obsahem přírodních polymerů, která je kompostovatelná a biologicky rozložitelná.

znaky

Doba rozkladu:

V podmínkách kompostování (v přítomnosti kyslíku a specializovaných mikroorganismů) se rozloží asi za 3-6 měsíců.

Úložný prostor:

Obaly by měly být skladovány ve vhodných podmínkách, tzn. v suché místnosti bez přímého slunečního záření, bez ztráty svých vlastností po dobu minimálně 12 měsíců.
Proces rozkladu začíná až za podmínek, které převládají v průmyslových kompostárnách (TÜV Industrial) nebo v domácích kompostárnách (TÜV Home).

Musíš vědět:

V Evropské unii se řídí normou EN 13432: 2002*, harmonizovanou se směrnicí 94/62/EC3.

Podle ní množství podrobných testů určuje, zda testovaný produkt:

  • neobsahuje těžké kovy a jiné nebezpečné prvky
    za kontrolovaných podmínek se rozkládá za méně než 6 měsíců a přeměna obsahu uhlíku na oxid uhelnatý nebo oxid uhelnatý a na biomasu nastává minimálně z 90 % a tvoří jemný kompost bez toxických látek a rostlinám šetrný kompost
    inkousty a pigmenty používané pro tisk nebo barvení neobsahují polymery odolné proti rozkladu ani pigmenty na bázi těžkých kovů.
  • Biologicky rozložitelné obaly jsou vyrobeny z organických surovin získaných z obnovitelných zdrojů. Výhodou takového balení je, že jej mohou konzumovat mikroorganismy. Při rozkladu nevznikají odpady, tzn. neuvolňují do ovzduší škodlivé látky, tzn. chemické prvky a plyny. Výsledkem bude nižší uhlíková stopa. Lze je také recyklovat.

 

Co znamená kompostovatelný produkt? 

Kompostovatelné, t.j. biologicky rozložitelné za kontrolovaných podmínek v přítomnosti kyslíku. Při umístění do vhodného prostředí nebo kompostárny se produkt rozkládá z plastů na CO2 a ostatní složky na biomasu a půdu. „Vhodné prostředí“ v tomto případě znamená teplotu okolí mezi 50-70 °C, přiměřenou vlhkost, tlak a vhodný počet a druh mikroorganismů.

V domácím komposteru:

uzavřená jednotka, ve které se vyskytují výše uvedené podmínky – nejčastěji s použitím zbytků potravin, rostlinného odpadu a červů.

V průmyslové kompostárně:

instituce, nejčastěji řízená obcemi nebo VÚC, která ve velkém sbírá a zpracovává kompostovatelné materiály. Kompostární vytvářejí podmínky s vyšší teplotou a tlakem než v případě domácích kompostérů. Konečným produktem je půda nebo biomasa, která dodává půdě organické, přírodní a netoxické složky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tašky
Hmotnost: 0.47 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: